Upozorňovací lišta
Lázně Slatinice

Jako první z českých a moravských lázní jsou lázně Slatinice 1. akreditované lázně v ČR, které jsou známkou vysoké kvality a bezpečnosti poskytovaných zdravotních služeb. Lázně, které letos slaví 490 let od svého založení, se na akreditační šetření chystaly více než rok. „Důkladná příprava se nám vyplatila, úspěšně jsme prošli akreditačním šetřením. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to a jsme první v republice...a tak jsme dali lázním ke kulatinám důstojný dárek," říká ředitelka lázní Ing. Irena Vašicová.

Pro klienty znamenají akreditované lázně v ČR záruku špičkové kvality. Zařízení poskytuje léčebnou péči díky přírodnímu minerálnímu pramenu již řadu let, má tradici i zkušenosti. A právě díky kvalifikovanému personálu, který se pacientům individuálně věnuje, dosahuje úspěchy v léčbě každého jednotlivce.

„Akreditace je vlastně oficiální potvrzení skutečnosti, že lázně zabezpečují kvalitní a bezpečnou léčbu pacientů, a to v souladu s platnou legislativou,“ vysvětluje Vašicová. Lázně Slatinice drží krok s trendem současného zdravotnictví, kterým je aktivní přístup k nemocnému a naplňování jeho potřeb v oblasti psychické, tělesné i sociální. „Akreditací pro nás nic nekončí, jde o soustavný a dá se říci nikdy nekončící proces, kterým se snažíme zvyšovat dosaženou úroveň poskytováné péče,“ dodává ředitelka.

V lázních se ročně starají o více než šest tisíc klientů, ať už na komplexní a příspěvkové lázeňské péči. Každoročně se také zvyšuje počet hostů, kteří investují do svého zdraví a přijíždějí na pobyty, které si hradí sami. Léčí se zde především nemoci pohybového aparátu, kožní i nervová onemocnění. Samozřejmostí je také nabídka wellness a relaxačních pobytů.

Historie těchto nejstarších moravských lázní sahá až do šestnáctého století. Prvním doloženým "lázeňským hostem" byl v roce 1526 jistý vladyka Šimon z Nadějova. Stejně tak i první pojednání o sirném slatinickém prameni pochází ze šestnáctého století. V současnosti jsou lázně Slatinice moderní léčebné lázně s jedinečnou rodinou atmosférou a jsou stále vyhledávanější nejen pacienty, kteří si do slatinických lázní jezdí upevnit své zdraví, ale i návštěvníky, kteří si sem jezdí hlavně odpočinout a zrelaxovat své tělo i mysl.

O akreditačním šetření provedeném firmou SAK o.p.s. se můžete dočíst více zde
 
certifikat SAK
Lázeňský dům Balnea ve Slatinicích hodnocení